Informationsträff för intressenter

Intressenterna samlade utanför föreningsstugan tillsammans med intresselistans ansvariga, Anette och Ewa.

Intresset för att bli kolonist i vår förening är fortsatt högt. Söndagen den 18 augusti hölls en infoträff för de som anmält sig till föreningens intresselista och ännu inte hunnit besöka oss. Ewa berättade livfullt och inspirerande om föreningen och om livet som kolonist.

Ewa och Anette ansvarar tillsammans för föreningens intresselista. Utöver att administrera själva listan, så svarar de även på frågor och är behjälpliga vid överlåtelser. Om du som medlem funderar på att överlåta din stuga eller har frågor är du varmt välkommen att kontakta Ewa eller Anette.


Kommentarer

Ett svar till ”Informationsträff för intressenter”

  1. Profilbild för Hanna Rickberg
    Hanna Rickberg

    Tack för fin och informativ träff!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *